Rachunkowość Wrocław

Jednym z pionu działalności Kancelarii Doradztwa Podatkowego A.F.O są usługi rachunkowe. Wśród naszych Klientów znajdują się przedsiębiorstwa o zróżnicowanym profilu działalności, wielkości i funkcjonujące w różnych branżach. Do współpracy zapraszamy spółki krajowe i zagraniczne, międzynarodowe korporacje, a także mniejsze firmy – w tym działalności jednoosobowe.

Specjalistyczny zespół

Prawidłowo prowadzona rachunkowość wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Dlatego na naszych Klientów czeka zespół ekspertów złożony z 16 osób specjalizujących się w zagadnieniach związanych z rachunkowością. Kadra tworząca dział księgowy składa się m.in. z biegłych rewidentów i doradców podatkowych posiadająca doświadczenie w sporządzaniu analiz finansowych czy prowadzeniu audytów.

Szeroki zakres rachunkowości

Staramy się, aby nasze usługi pomogły w kompleksowym zorganizowaniu pracy firmy i zwiększeniu jej wydajności. Dlatego oferujemy szeroki zakres działań, wśród których można wyróżnić:

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych, a także innego rodzaju ewidencji i spisów. Ma to na celu przede wszystkim sprawne i terminowe rozliczanie podatków firmy.
  • Szeroko pojęte zarządzanie finansami, które polega m.in. na fachowym doradztwie, wspomaganiu w zarządzaniu strategicznym firmy, w wykonywaniu jej projektów czy inwestowaniu.
  • Sporządzanie sprawozdań i cyklicznych analiz finansowych.
  • Wykonywanie raportów – w razie potrzeby także w językach obcych.
  • Prowadzenie audytów finansowych.
  • Nadzorowanie prac bilansowych firmy.

Prowadzimy obsługę rachunkową dla wszystkich podmiotów, spółek cywilnych, działalności gospodarczych, spółek jawnych, spółek akcyjnych, spółek z o.o., spółek komandytowych, stowarzyszeń czy fundacji, a także dla spółek będących w upadłości układowej czy likwidacji.

Księgi handlowe (rachunkowe)

Pomagamy naszym Klientom wypełniać nałożone na nich obowiązki podatkowe i w ramach outsourcingu prowadzimy księgi handlowe, zapewniając ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych firmy. Efekty naszej pracy pozwalają na kontrolę bieżącego stanu finansów przedsiębiorstwa. Powierzając usługi księgowe nam, mogą Państwo zająć się na 100% swoim biznesem.

Podatkowa książka przychodów i rozchodów

Do usług księgowych świadczonych przez nas zespół należy prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR). Scedowanie ewidencjonowania operacji gospodarczych na naszą kancelarię pozwala przedsiębiorstwom na oszczędność czasu i funduszy, a także na skoncentrowanie uwagi na właściwym przedmiocie działalności.

Ewidencje ryczałtowe

Podejmujemy się prowadzenie ewidencji ryczałtowej, wykonując szereg czynności związanych z tą formą ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych oraz rozliczania z Urzędem Skarbowym. Wszelkie działania przeprowadzamy rzetelnie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami. Doradzamy także czy dla Twojej działalności taka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza.

Inne

  • sporządzanie bilansu oraz rachunków zysków i strat,
  • wskazywanie optymalnych dla Klienta rozwiązań w oparciu o istniejące regulacje prawne,
  • rozliczanie roczne podatku dochodowego PIT-28, PIT-37, PIT-36, PIT-38, PIT-39 i inne

Biuletyn A.F.O.

jak możemy Ci pomóc?

Serdecznie zapraszamy cię do naszego biura we Wrocławiu! Możesz się z nami skontaktować również telefonicznie lub mailowo.

Chcesz wiedzieć więcej o naszych usługach?